Tooteinfo

Hooldus
Linane kangas vajab enne toote õmblemist pesemist, et vältida hilisemat kokkutõmbumist. Valmistooteid on soovitav pesta 40°. Lina talub ka kõrgemaid temperatuure, kuid võib tõmbuda kokku. Pesuvahend ei tohi sisaldada kangast rikkuvat valgendit. Linast kangast ei tohi nühkida, vältida tugevat masinpesu programmi, sobib õrn pesutsükkel. Trummelkuivatus ei ole soovitatav. Triikimisel peab linane rõivas alati niiske olema. Auruga või niiskelt kõrgel temperatuuril triikides muutub linase kanga pind siledaks. Linane kangas kuivab kiiresti. Kui linasest tooted lohakalt niiskena seisma jätta, võivad tekkida niiskusplekid. Happed, alused ja valgendid kahjustavad lina rohkem kui puuvilla.
Omadused
Linase kanga sile pealispind ei tõmba mustust ligi ega aja ebemeid. Linane kangas peab hästi vastu päikesevalgusele ja ei pleegi praktiliselt üldse. Imamisvõime suure õhuniiskuse puhul ulatub kuni 23%. Linane kangas imab tänu poorsusele niiskust kiiresti ja ka kuivab kiiresti. Kehale tundub linane kangas meeldivalt värske ja jahe tänu keha poolt tekitatud soojuse ja niiskuse kiiresti eemale juhtimisele. Linakiud on jäik ja ei veni. Tänu jäikusele on tingitud lina suur kortsumine. Linase kanga kalduvus kortsuda kuulub aga mugava rõivastuse juurde. Lina on bioloogiliselt vastupidav mikroobide suhtes, samas hallitus ja seened hävitavad kiu sobival niiskus- ja soojusrežiimil. Lina on äärmiselt tugev kiud, tugevus isegi suureneb niiskuse suurenedes. Lina hõõrdumiskindlus on väga väike.

Miks valida linasest riidest tooted?

Linasest kangast valmistatud rõivad ja tekstiilitooted on vastupidavamad erinevate mikroorganismide suhtes ning ei kutsu esile allergilisi reaktsioone, samuti ei tekita staatilist elektrit.

Linakiudude soojusjuhtivus on kaks korda suurem kui villal ja 20% suurem kui puuvillal, lisaks hea niiskuse imamisvõime ja kiire kuivamine. Sellepärast tunneb inimene ennast linasest kangast valmistatud rõivastes sooja ilmaga hästi ning higistab vähem.

Linane kangas on tugev ja vastupidav (rebenemise poolest kaks korda vastupidavam kui puuvillane kangas ja kulumise poolest 3,5 korda vastupidavam), termilisele töötlusele vastupidav, määrdub vähem ja ei kolletu aja jooksul.

Linasest kangast valmistatud käterätikud võivad imada vett kuni 200% oma kaalust ja ei jäta udemeid.

Linane kangas on inimese kehale kõige omasem ja naturaalsem materjal.

Võta meiega ühendust